Įmonės išlaidų mažinimas yra labai svarbu, tačiau ne visas išlaidas galima sumažinti, kai kurias reikia net padidinti. Vien tik išlaidų mažinimas neduoda reikiamo rezultato. Įmonė gali uždirbti ženkliai didesnį pelną, protingai mažindama išlaidas ir atlikdama labai svarbius kitus veiksmus. Aptarsime labai svarbius žingsnius (gaila, bet nemaža dalis įmonių arba visai nepaiso šių žingsnių, arba atlieka juos atmestinai), padedančius padidinti pelningumą.
1 žingsnis - savo kliento pažinimas.
Įmonė, turi labai gerai pažinti savo klientą. Žinoti kliento problemas, kas klientui kelia nerimą kiekvieną dieną, kaip klientas sprendžia iškilusias problemas, kuo klientas domisi, kokia jo kasdienybė ir daug kitų faktų. Geriausiai, jei įmonė kiek įmanoma smulkiau apsirašys savo klientą. Apsirašys taip, kad perskaičius, būtų matomas aiškus ir ryškus kliento paveikslas. Kuo išsamesnis ir aiškesnis kliento aprašymas, tuo lengviau bus suformuluoti pasiūlymą, tokį pasiūlymą, kuris bus žymiai taiklesnis, žymiai patrauklesnis, labiau patrauks kliento dėmesį.
2 žingsnis - išsiaiškinimas, kurie produktai įmonei daugiausiai uždirba.
Įprastai įmonės asortimentą sudaro pelningi produktai ir produktai, kurie yra rečiau parduodami, turintys pakankamai mažą antkainį. Dažnai randama, kad įmonės, kurios uždirba mažą pelną arba yra nuostolingos, pelningų produktų turi gerokai mažiau, nei tų, kurie turi mažą antkainį. Dažnu atveju įmonės turi tokį produktų asortimentą, kuris yra istoriškai nusistovėjęs, “patikrintas”, pardavinėja tokias prekes ar paslaugas, kurių prašo klientai. Viskas čia yra gerai, tačiau labai dažnai nekreipiamas dėmesys į produktų antkainį, produktai nėra reitinguojami pagal uždarbį. Kiekviena įmonė, norinti uždirbti didesnį pelną privalo koncentruotis tik į tuos produktus, kurie daugiausiai uždirba. Užtenka sudaryti paprastą sąrašą produktų ar paslaugų ir surūšiuoti juos pagal antkainį. Didžiausias dėmesys turi būti skiriamas produktams, kurie yra sąrašo viršuje, kurie turi didžiausią pelningumą. Tai žąsis, kuri deda “auksinius” kiaušinius. Nežudykite žąsies, dedančios auksinius kiaušinius.
3 žingsnis - labai aiški ŽINUTĖ, nukreipta į jūsų tikslinį klientą.
Gali atrodyti, kad žinutė yra graži, teisingai sudėliotas tekstas, tačiau ji nepritraukia kliento dėmesio. Tai labai dažnas atvejis, kai reklama neduoda norimo rezultato, pinigai yra tiesiog išmetami. Labai dažnai įmonės kartoja tą pačią klaidą vėl ir vėl - kuria žinutes, kurios nepasiekia tikslinių įmonės klientų, tokių žinučių reklamai išleidžia didžiąją dalį reklaminio biudžeto ir tikisi, kad padidins pardavimus. Blogas žinutes įmonės sukuria todėl, kad nepažįsta savo kliento, neturi jo detalaus paveikslo, nežino savo kliento problemų. Kaip jau buvo minėta 1 žingsnyje, įmonė turi detaliai apsirašyti savo klientą, pažinti jį, tik tuomet galės sukurti žinutę, kuri bus įdomi tam klientui, kurią jis pastebės šiame begaliniame informacijos sraute. Tiksli žinutė - tai tokia žinutė, kurioje klientas aiškiai matys, kokią jo problemą įmonė žada išspręsti ir kaip tą padarys. Žinutė turi būti labai tiksli, turi, taip sakant, dirginti kliento nervą, liesti skausmingą vietą. Tik su aiškia žinute įmonės gali pritraukti tikslinius klientus.